Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jeden králík

Králíka můžete chovat samotného, ale jen tehdy , když mu budete věnovat dostatek pozornosti. Nezáleží na tom, bude-li to sameček , nebo samička. Oba jsou stejně vohodní. Když budete chovat jen jednoho králíčka , bude se cítit osamělý, protože ve volné ořírodě žijí králíci ve skupinkách . Takovému osamělému králíkovi může při pobíhání venku dělat společnost morče , ale večerní krmení by ,ěli dostávat každý zvlášť, protože mnohé rostliny které morčata potřebují jsou pro králíky nevhodné. Také v noci by měli být každý jinde.

Dva králíci, nebo víc

Dva samečky nelze chovat ve stejném kotci. V dospělosti by se pravděpodobně prali. Ale dvě samičky (nebo tři , pokud je kotec dost velký) spolu budou vycházet velice dobře. Budou si navzájem dělat společnost a v zimě se budou zahřívat . Nejlepší je koupit sestry ze stejného vrhu . POkud to budou cizí samičky, měli byste je umístit pohromadě dříve než jim bude 10týdnů. ale z počátku na ně musíte dohlížet .abyste si byli jistí, že spolu vycházejí. Sameček a samička se dají chovat společně ,ale samozřejmě se budou pářit  a budou mít mláďata.Samička králíka může mít  osm a více mláďat v jednom vrhu sedmkrát doroka . to je pěkná spousta malých králíčků, pro které budete muset najít dobrý domov . Matka i mláďata potřebují speciální péči a otce musíte dát do jiného kotce , aby mláďatům neublížil. Chovat králíky vám nedoporučuji, pokud by bám nebyl ochoten pomoct někdo dospělý.

Jak poznat samce a samici.Požádejte někoho dospělého , aby vám pomohl. Králíka položíte na záda, abyste vidělli malou prohlubeň nad řitním otvorem . Pak velmi opatrně zatlačíte po obou jejích stranách .Pokud je to sameček vysune se mirně zahnutý penis jako malá kulatá špička . Pokud je to samice , uvidíte jen malou štěrbinu.                              

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

PortrétPoslední fotografie
Archiv

Kalendář
<< září / 2019 >>